Hotel Lothus  @ Google Maps
Hotel Lothus @ Facebook.com
Hotel Lothus @ Instagram.com

Aktualności

< menu
24-09-2018

Muzeum Przyrodnicze we Wrocławiu – Owady i człowiek

Wystawa prezentuje zależności zachodzące między człowiekiem a owadami i jest podzielona na trzy części. Pierwsza poświęcona jest owadom-szkodnikom z punktu widzenia człowieka. Te najbardziej rozpoznawalne i uciążliwe to szkodniki upraw – chrząszcze, motyle i błonkówki. Poznamy tu również owady żywiące się produktami spożywczymi, ale także tekstyliami naturalnego pochodzenia. Dowiemy się wiele na temat gatunków krwiopijnych […]

Wystawa prezentuje zależności zachodzące między człowiekiem a owadami i jest podzielona na trzy części.

Pierwsza poświęcona jest owadom-szkodnikom z punktu widzenia człowieka. Te najbardziej rozpoznawalne i uciążliwe to szkodniki upraw – chrząszcze, motyle i błonkówki. Poznamy tu również owady żywiące się produktami spożywczymi, ale także tekstyliami naturalnego pochodzenia. Dowiemy się wiele na temat gatunków krwiopijnych oraz chorobach przez nie przenoszonych.

Druga prezentuje owady pożyteczne. Liczne gatunki drapieżne żywią się owadami zaprezentowanymi w pierwszej części wystawy, stając się naszymi sprzymierzeńcami w walce ze szkodnikami roślin. Ogromna liczba gatunków padlinożernych i koprofagicznych wspomaga przetwarzanie substancji organicznych w przyrodzie tworząc naturalny nawóz. Warto również wspomnieć o roli owadów w zapylaniu kwiatów roślin uprawnych.

Trzecia przybliża nam świat owadów; ich przystosowanie do środowiska, sposoby życia, rozmiary, czy ubarwienie. Szczególnie ciekawe jest zjawisko regularnych wędrówek owadów. Pokazano również jak duże dysproporcje występują między największymi i najmniejszymi przedstawicielami poszczególnych gatunków. Sporo miejsca poświęcono także ubarwieniu owadów, które spełnia liczne role – od maskującej po prokreacyjną.

 

Na wystawę zapraszamy do Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego mieszczącego się:

ul. Sienkiewicza 21

50-335 Wrocław

wtorek – piątek

9.00 – 15.00, kasa czynna do 14.15

sobota, niedziela

10.00 – 16.00, kasa czynna do 15.15

poniedziałki

nieczynne

 

Ceny biletów wstępu:

 

bilet ulgowy – 8 zł

bilet normalny – 12 zł

bilet rodzinny – 25 zł

Brak możliwości płacenia kartą.

 

Ze względu na rosnącą frekwencję uprzejmie prosimy o wcześniejsze zgłaszanie grup zorganizowanych pod numerem telefonu 71 375 41 45.

 

Bilet ulgowy przysługuje:

  1. dzieciom w wieku powyżej 4 lat
  2. uczniom i studentom za okazaniem legitymacji
  3. rencistom i emerytom w wieku do 75 lat za okazaniem legitymacji

Bilet rodzinny dotyczy 2 osób dorosłych i 1-3 dzieci

Wstęp bezpłatny przysługuje:

  1. dzieciom w wieku do 4 lat
  2. nauczycielom i opiekunom grup (1 opiekun na 10 osób)
  3. rencistom i emerytom w wieku powyżej 75 lat

Czytaj więcej