Rezerwuj

19.05.2023

5 miejsc, które musisz odwiedzić z dzieckiem we Wrocławiu

5 miejsc, które musisz odwiedzić z dzieckiem we Wrocławiu

Wrocław to miasto, w którym mogą się doskonale bawić nie tylko dorośli, ale i dzieci w każdym wieku. Zoo, park wodny czy park linowy to tylko kilka z atrakcji, które warto odwiedzić w tym wyjątkowym mieście. Poznaj najciekawsze obiekty i zaplanuj wyjątkową wycieczką ze swoim dzieckiem, chrześniakiem czy rodzeństwem.

5 miejsc we Wrocławiu, które kochają najmłodsi

Dzieci potrzebują do zabawy czego, co je zainteresuje oraz ciekawego towarzystwa. Poniższe miejsca z pewnością pozwolą zadbać o pierwszy aspekt, a ten drugi jest zależny od Ciebie. Z poniższych informacji dowiesz się, z jakich atrakcji warto skorzystać, a także co jest w nich niezwykłe.

1. Wrocławskie zoo

Zoo we Wrocławiu to miejsce, dla którego do miasta przyjeżdżają każdego roku setki tysięcy turystów z Polski i z zagranicy. To także atrakcja, którą wielokrotnie odwiedzają Wrocławianie. Na początek kilka liczb:

Będąc w zoo, możesz odwiedzić również znajdujące się tam Afrykarium. To jedyne oceanarium na świecie, które jest w pełni skupione na afrykańskiej faunie. Dzieci i dorośli mogą się tam spotkać z ponad 300 gatunkami ryb i ssaków, które na co dzień żyją na tym kontynencie.

Do wrocławskiego zoo warto wybrać się nawet z kilkumiesięcznym maluchem. Starsze dzieci również z pewnością docenią otaczające je zwierzęta, barwy i klimat miejsca.

Hotel Lothus Wrocław znajduje się niespełna 4 km od zoo, dlatego stanowi doskonały punkt wypadowy dla całych rodzin.

2. Hydropolis

To interaktywne muzeum, w którym dzieci mogą dowiedzieć się wiele o wodzie, życiu w niej, a także o tym, co kryją oceany. Brzmi świetnie, prawda? W końcu nic nie działa tak dobrze na młodych ludzi, jak połączenie edukacji z zabawą. Wiedza jest przyswajana w automatyczny sposób, a najmłodsi chętnie uczestniczą w aktywnościach.

W muzeum poświęconym wodzie znajdują się m.in.:

Po wizycie w muzeum dziecko dowie się, jak ważna jest woda, co stanowi dla niej zagrożenia, a także, w jaki sposób chronić zasoby, którymi dysponujemy.

Hydropolis mogą odwiedzić goście w każdym wieku, ale miejsce to jest szczególnie polecane dzieciom od 6 roku życia.

Hotel Lothus we Wrocławiu dzieli od muzeum nieco ponad 2 km. Możecie dojechać do obiektu komunikacją miejską, własnym pojazdem lub wybrać się na rodzinny spacer – po drodze będą Wam towarzyszyły piękne widoki.

3. Park linowy na Wyspie Opatowickiej

Wrocław to miasto, które jest położone na 12 wyspach. Jedną z nich jest Wyspa Opatowicka, na której znajduje się park linowy – miejsce, które zachęci do aktywności fizycznej nawet te dzieci, które wolą spędzać czas przy grach czy przed telewizorem.

Nie wiesz, jak zachęcić malucha do zwiedzania i uprawiania sportu? Opowiedz mu o miejscu, w którym wśród zarośli, na wyspie niczym pirat, będzie mógł wziąć udział w licznych aktywnościach. Wszystko pod okiem wprawionych i doświadczonych instruktorów, którzy zadbają o jego bezpieczeństwo. W obiekcie są dostępne różne trasy, których poziom trudności jest dostosowany do osób w różnym wieku.

Wyspa Przygody Opatowicka to obiekt zlokalizowany o około 7 kilometrów od punktu wypadowego, jakim jest hotel dla rodzin na rynku wrocławskim, czyli Lothus. Dzięki temu szybko i bez problemów komunikacyjnych dotrzesz do interesujących Cię atrakcji.

4. Aquapark we Wrocławiu

Twoje dziecko uwielbia wodę? Odwiedź park wodny we Wrocławiu. Miejsce ma świetną lokalizację – znajduje się blisko obiektu Lothus, który stanowi świetny hotel dla rodzin. Wrocław rynek również znajduje się blisko centrum wodnego, więc można spokojnie wybrać się w to miejsce na spacer.

Park wodny we Wrocławiu gwarantuje:

W parku można spędzić nawet cały dzień. Obiekt jest dostępny dla dzieci w każdym wieku – już kilkumiesięczne niemowlęta będą się w nim dobrze bawić wraz ze swoimi opiekunami.

5. Parki rekreacyjne

We Wrocławiu znajduje się aż 55 parków, które mają łączną powierzchnią około 600 hektarów (w zależności od źródła danych). Obiekty są przyjazne dzieciom w każdym wieku. Znajduje się w nich wiele placów zabaw, miejsc na pikniki czy do biegania, a także do jazdy na rowerze, hulajnodze czy deskorolce. Teraz już wiesz, jak możesz spędzić aktywnie czas we Wrocławiu ze swoim dzieckiem. Liczba atrakcji jest jednak tak duża, że warto zaplanować kilkudniowy pobyt. Na pewno nie będziecie się nudzić, a nasycicie się niezwykłym klimatem miasta i tym, co ma do zaoferowania swoim turystom – niezależnie od tego, ile mają oni lat!