Rezerwuj

Atrakcje sezonowe

Sprawdź co teraz dzieje się we Wrocławiu a dzieję się naprawdę dużo.

Fontanna multimedialna

Jest jedną z największych atrakcji na turystycznej mapie Wrocławia. W każdym sezonie wodne pokazy podziwiają tysiące turystów z kraju i zagranicy. Fontanna działa w sezonie wiosenno-jesiennym. Wtedy pokazy organizowane są codziennie, o pełnych godzinach, prezentowany jest program muzyczny, po zmroku w... »

Rejs po Odrze

Zobacz Wrocław z innej perspektywy. Wybierz się na rejs statkiem po Odrze. PrzyŻladowa trasa Przystań Wratislavia (bulwar Xawerego Dunikowskiego) - Muzeum Narodowe - Most Pokoju - Urząd Wojewódzki - Most Grunwaldzki - Wieża Ciśnień - Rurociąg Gazowy w stronę Wyspy... »

Atrakcje stałe

Poznaj wszystkie atrakcje Wrocławia.

Wrocławskie krasnale – atrakcja jedyna w swoim rodzaju

Oprócz monumentalnych budowli Wrocław ma do zaoferowania mniej spektakularne pod względem rozmiaru formy sztuki. Przykładem są krasnale, czyli niewielkie rzeźby, które rozsiane zostały po różnych zakątkach miasta. Obecnie można znaleźć kilkaset figurek, dlatego nie sposób przegapić je podczas zwiedzania. Poznaj... »

Dzielnica Czterech Wyznań – świadectwo tolerancji

Tożsamość ludzi bywa określana na wiele sposobów. Jednym z elementów jest religia. Na przestrzeni setek lat nie brakowało sporów na gruncie wyznaniowym. Nawet w dzisiejszym, rozwiniętym świecie zdarza się, że ludzie dyskryminują innych ze względu na wyznawaną religię. Wrocław pokazuje,... »

Dzielnica Czterech Wyznań – świadectwo tolerancji

Tożsamość ludzi bywa określana na wiele sposobów. Jednym z elementów jest religia. Na przestrzeni setek lat nie brakowało sporów na gruncie wyznaniowym. Nawet w dzisiejszym, rozwiniętym świecie zdarza się, że ludzie dyskryminują innych ze względu na wyznawaną religię. Wrocław pokazuje,... »

Muzeum Narodowe we Wrocławiu – historia w różnorodnym wydaniu

Wrocław może pochwalić się bujną historią. Miasto od wieków znajdowało się na styku stref wpływu różnych krajów. Na przestrzeni dziejów bywało w granicach Polski, Niemiec oraz Czech. Najdłużej Wrocław należał do Czech. Z drugiej strony Niemcy sprawowali władzę krócej, ale... »

Wyspa Słodowa – gratka dla imprezowiczów

W każdym mieście znajduje się miejsce spotkań i rekreacji na świeżym powietrzu. We Wrocławiu taką funkcję pełni Wyspa Słodowa. To obszar położony pomiędzy rynkiem a Ostrowem Tumskim. Możesz spodziewać się tam urokliwych terenów zielonych nad wodą, pośród których można znaleźć... »

Ostrów Tumski we Wrocławiu – historyczne serce miasta

Historia może fascynować na wiele różnych sposobów. Pozostawione przez nią zabytki imponują swoim wiekiem, architekturą czy też wydarzeniami, których były świadkami. Wrocławski Ostrów Tumski może być podziwiany pod każdym z wymienionych względów. To najstarsza dzielnica miasta, która urzeka majestatyczną zabudową.... »

Rynek we Wrocławiu – wizytówka miasta

W polskich realiach stare miasto zazwyczaj bywa kluczową atrakcją w rozmaitych miejscowościach. Choć Wrocław ma wiele do zaoferowania, rynek z ratuszem bez wątpienia odgrywają jedną z głównych ról. Gdy staniesz w tym miejscu, jedna z pierwszych obserwacji może dotyczyć ogromnej... »

Sky Tower – najpiękniejszy widok w mieście

Można uznać, że drapacze chmur są domeną amerykańskich i azjatyckich metropolii. Europejska architektura opiera się w głównej mierze na klasycznej zabudowie. Niemniej nic nie stoi na przeszkodzie, aby pośród tradycji znalazła się odrobina miejsca na symbole nowoczesności. Taką ścieżką podążył... »

Panorama Racławicka – mariaż sztuki i historii

Stolica Dolnego Śląska może chlubić się wieloma zjawiskowymi atrakcjami. Jedną z najpopularniejszych pozycji bez wątpienia jest Panorama Racławicka. Wewnątrz obiektu muzealnego możesz obejrzeć spektakularny obraz będący formą upamiętnienia kluczowej bitwy Powstania Kościuszkowskiego. W Twoim planie zwiedzania miasta z całą pewnością... »

Ogród Japoński i Park Szczytnicki

We Wrocławiu nie brakuje terenów zielonych, pośród których można zaznać nieco spokoju i odetchnąć od wielkomiejskiego zgiełku. Na szczególną uwagę zasługują Ogród Japoński oraz Park Szczytnicki. Oba znajdują się tuż obok siebie, tworząc wspólnie rozległy obszar przeznaczony do relaksu na... »

Narodowe Forum Muzyki

Obowiązkowe miejsce odwiedzin dla każdego melomana. Nowoczesny wygląd oraz imponująca akustyka w kilku salach koncertowych to największe atrybuty. Warto wybrać się na koncert by poczuć różnicę.

Rynek wrocławski

Wrocławski Rynek ma niemal 3,8 hektara i należy do największych dawnych placów targowych w Polsce. Przyciąga urokiem zabytkowych kamienic, żywiołowością i klimatem wyjątkowego centrum europejskiej metropolii.