Rezerwuj

23.05.2023

Jak spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu we Wrocławiu? 5 pomysłów

Wrocław jest miastem, które cieszy się popularnością wśród turystów o każdej porze roku. Szczególnie warto je odwiedzić jednak późną wiosną, latem i wczesną jesienią. Wówczas można spędzić czas na świeżym powietrzu, korzystając z licznych uroków miasta. Sprawdź, jak zaplanować zwiedzanie, aby przebywać dużo na świeżym powietrzu, a jednocześnie poczuć niepowtarzalny klimat miasta.

5 pomysłów na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu we Wrocławiu

Wiele osób lubi zwiedzać miasto w aktywny sposób. Muzea i wystawy są dla Ciebie nieco nudne i wolałbyś poznać Wrocław od nieco innej strony? Poniższe propozycje są dla Ciebie. Zachęcą Cię do aktywności fizycznej, a także pokażą, że wrocławskie atrakcje to nie tylko typowo miejskie rozrywki.

1. Wrocławskie zoo

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć wrocławskiego zoo. Ogród zoologiczny jest zdecydowanie chlubą miasta. Kochają go mieszkańcy, turyści z Polski i z zagranicy, a także osoby w każdym wieku. W obiekcie spędzisz ok. 4 godziny, w których trakcie na pewno nie będziesz się nudził. Możesz swobodnie przemieszczać się między wybiegami zwierząt, a nawet odwiedzić Afrykarium.

W zoo mieszkają m.in. takie ciekawe gatunki jak:

W ogrodzie żyje ponad 1000 gatunków zwierząt: ssaków, ryb, gadów czy płazów. Miejsce zachwyca zarówno dzieci, nastolatków, dorosłych, jak i osoby starsze. Wizyta w nim to kilka godzin ekscytującego spaceru w otoczeniu zwierząt z całego świata.

Zoo jest zlokalizowane zaledwie kilka kilometrów od hotelu Lothus we Wrocławiu, w którym warto się zatrzymać, aby mieć blisko do miejskich atrakcji.

2. Dzień na rynku

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić, jeśli chcesz pobyć na świeżym powietrzu, jest wrocławski rynek. Przede wszystkim jest to reprezentatywne miejsce w mieście, które po prostu musisz zobaczyć. Błądząc uliczkami, możesz:

3. Rejs po rzece

Jedną z aktywności, w której warto wziąć udział, będąc we Wrocławiu, jest rejs po Odrze. W jego trakcie możesz zobaczyć miasto z zupełnie innej perspektywy. Szybko zauważysz, że jest ono pełne uroku, a jego charakterystyczna organizacja sprawia, że wydaje się po prostu przystosowywać do tego, czego potrzebują mieszkańcy.

W trakcie rejsu możesz podziwiać kamienice, a także liczne mosty, które znajdują się w mieście. Szacuje się, że jest ich ponad 100, a nie wlicza się w to żadnych kładek.

Jeśli chcesz, aby rejs był romantyczny, możesz wybrać opcję z kolacją dla dwojga o zachodzie słońca. Poznacie miasto, zadbacie o swoją relację, a także poczujecie niezwykły klimat Wrocławia. Jeśli jedziesz tam z rodziną, wybierzcie dzienny rejs, w którego trakcie dzieci będą czuły się bezpiecznie.

4. Wycieczka rowerowa po mieście

Jesteś fanem wycieczek rowerowych? Przyjedź do Wrocławia ze swoim jednośladem lub skorzystaj z oferty lokalnych wypożyczalni. Na rowerze szybko, bezpiecznie i bez korków będziesz mógł przemieszczać się z jednego miejsca na drugie.

Miasto jest dobrze dostosowane do potrzeb rowerzystów. Pozwala w komfortowych przemieszczać się pomiędzy lokalną architekturą, a także czerpać radość ze spędzania czasu na świeżym powietrzu. Z perspektywy roweru będziesz mógł podziwiać historyczne hotele Wrocławia.

5. Wspinaczka na Skałki Twardowskiego

Wolisz ekstremalne rozrywki? Wspinaczka na Skałki Twardowskiego jest idealną opcją dla Ciebie. Znajdują się one w Parku Grabiszyńskim.

Na trasie umieszczono różne przeszkody, dzięki którym cały obiekt jest dostosowany do potrzeb osób na różnym poziomie zaawansowania. Niezależnie od tego, jak długo się wspinasz, nie będziesz się nudził. W weekendy to miejsce jest dosyć zatłoczone, ale w ciągu tygodnia zaznasz w nim ciszy i relaksu. Jeśli zależy Ci na aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, zdecydowanie warto odwiedzić skałki i dowiedzieć się, co mają do zaoferowania. Poza wspomnianymi atrakcjami we Wrocławiu warto również odwiedzić parki rekreacyjne. Znajdują się w nich miejsca na pikniki, place zabaw, a także wiele innych stref, z których po prostu warto skorzystać. Miasto jest dostosowane do potrzeb mieszkańców i turystów, dlatego zachwyci osoby w każdym wieku. Zarówno dzieci, jak i dorośli czy osoby starsze znajdą w nim zajęcia dla siebie – na miarę swojej sprawności, preferencji oraz oczekiwań.