Rezerwuj

30.05.2023

Najciekawsze atrakcje we Wrocławiu – lato 2023 roku

Wrocław to miasto, w którym warto spędzić lato. Znajdziesz tam wiele miejsc, do których warto zawitać, ale i wydarzeń, których częścią warto się stać. Poniżej prezentujemy kilka najciekawszych propozycji, dzięki którym zdecydowanie nie będziesz się nudził. Wybierz tę, która najbardziej Ci odpowiada i zaplanuj pobyt w hotelu Lothus, aby mieć dobre miejsce wypadowe.

Dlaczego warto wybrać się do Wrocławia w czerwcu?

Czerwiec to ciepły miesiąc, który ma w sobie wiele uroku. Powoli przyzwyczajasz się do wysokich temperatur, a także cieszysz się swobodą, którą daje lato. W tym czasie warto korzystać przede wszystkim z plenerowych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Jakie propozycje przygotowali w tym czasie organizatorzy imprez we Wrocławiu?

Festiwal Teatrów dla Dzieci – Dziecinada

Całe wydarzenie odbędzie się w dniach 10–17 czerwca, a poszczególne spektakle będą miały miejsce w różnych salach koncertowych i teatrach. Chcesz mieć do nich dobry dojazd? Wybierz hotel Lothus we Wrocławiu, a sprawnie dostaniesz się do każdego z miejsc własnym samochodem, komunikacją miejską, a nawet pieszo.

Wydarzenie jest o tyle ciekawe, że ma międzynarodowy charakter. Promuje kulturę i sztukę wśród najmłodszych, a także rozwija kreatywność. Zachęca także do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych.

Przegląd Sztuki Survival

Międzynarodowe wydarzenie stanowi platformę do wyrażania sztuki w różnych formach, takich jak:

Wydarzenie odbywa się między 23 a 27 czerwca. Będzie promowało sztukę współczesną i stworzy pretekst do dzielenia się swoim talentem przez artystów z różnych dziedzin.

Plany na lipiec we Wrocławiu

Planujesz spędzić początek wakacji we Wrocławiu? Wybierz Lothus, czyli zabytkowy hotel na Starym Mieście i ciesz się spokojną okolicę, z której możesz dotrzeć szybko w każdą część Wrocławia – w tym także miejsca, w których odbędą się poniższe wydarzenia.

Vertigo Summer Jazz Festival

Coroczne wydarzenie muzyczne zrzesza fanów jazzu i muzyki improwizowanej. W tym roku odbywa się 1–31 lipca. Biorą w nim udział zarówno polscy, jak i międzynarodowi artyści. Niepowtarzalny klimat i muzyka, która pobudza wyobraźnię – tego możesz się spodziewać po plenerowych koncertach, które są główną atrakcją festiwalu.

W trakcie wydarzenia możesz posłuchać ulubionych artystów, ale nie tylko. Zapoznasz się także z twórczością nowych. Festiwal promuje polskich i międzynarodowych muzyków – zrzesza artystów z całego świata.

Festiwal Kultury Żydowskiej Simcha

W 2023 roku wydarzenie odbywa się pomiędzy 29 lipca a 4 sierpnia. Jest w całości poświęcone tradycji i kulturze żydowskiej. W tym czasie w różnych miejscach w mieście odbywają się m.in.:

Festiwal jest kontynuacją żydowskich tradycji. Ma za zadanie szerzyć wiedzę na ich temat, ale także zachęcać do dialogu międzykulturowego oraz społecznej integracji. Biorą w nim udział osoby z całej Europy oraz z innych części świata. To okazja do posmakowania kultury żydowskiej w najlepszym wydaniu. Jeśli zatem lubisz dobre jedzenie, sztukę i dialog oparty na szacunku, to zdecydowanie festiwal dla Ciebie.

Co ciekawego można robić we Wrocławiu w sierpniu?

Sierpień również jest miesiącem, w którym można się dobrze bawić  we Wrocławiu. W tym czasie odbywa się wiele małych wydarzeń, które są poświęcone przede wszystkim działaniom Solidarności. Jeśli jednak wybierzesz hotel 3 gwiazdkowy we Wrocławiu Lothus, który ma dobrą lokalizację, będziesz cieszył się atmosferą relaksu przez cały pobyt. Będziesz mógł też sprawnie dostać się na festiwal poświęcony sztuce ulicznej.

Festiwal BuskerBus

Wydarzenia odbywa się 25 i 26 sierpnia  na wrocławskich placach i ulicach. Bogaty program artystyczny zasilają m.in. akrobaci, tancerze czy cyrkowcy. Sztuka jest wyrażana w różnych formach i dostępna dla każdego, ponieważ wstęp na wydarzenie jest darmowy.

W festiwalu biorą udział uznani artyści z całej Polski i z innych krajów. Celem wydarzenia jest promowanie kultury i zachęcanie do udziału w wydarzeniach kulturalnych odbiorców w różnym wieku.

Najlepsze atrakcje na wrzesień we Wrocławiu

Wrzesień i ostatnie podrygi lata również zachęcają do odwiedzenia Wrocławia i skorzystania w pełni z tego, co miasto ma w tym czasie do zaoferowania.

Wrocławski Festiwal Krasnoludków

Wydarzenie odbywa się w dniach 8–10 września. Jest organizowane z myślą o dzieciach. W trakcie festiwalu ulice zamieniają się w ogromne place zabaw, na których są organizowane różnego rodzaju zabawy dla najmłodszych. W tym czasie organizatorzy oferują m.in.:

Wydarzenie jest darmowe, dlatego mogą w nim uczestniczyć wszystkie chętne osoby.

Kinomural

Wydarzenie odbędzie się 23 września 2023 roku. W jego trakcie na ścianie budynku przy ulicy Dubois będą wyświetlane filmy. Odbędą się także spotkania z twórcami kinowymi, a także interaktywne warsztaty dla zainteresowanych osób. Atrakcja zrzesza fanów kina i zachęca do obcowania z kulturą. Którą z atrakcji we Wrocławiu warto wybrać dla siebie? To zależy od Twoich preferencji. Jedno jest jednak pewne – to miasto ma do zaoferowania więcej, niż można byłoby przypuszczać.