Rezerwuj

01.06.2023

Rodzinny weekend we Wrocławiu – jak go zaplanować? Przykładowy plan

City break, czyli krótkie wakacje w mieście, mogą trwać 3–5 dni. Jeśli jednak nie masz aż tyle czasu, możesz zorganizować weekendowy wyjazd z rodziną do Wrocławia. Czy w tym czasie da się trochę zwiedzić i odpocząć? Oczywiście – wystarczy dobre przygotowanie i dopracowany plan. Sprawdź, jak zorganizować całe wydarzenie.

Weekend we Wrocławiu krok po kroku

Wrocław to idealne miasto na weekendowy wypad z rodziną. Jest pełne atrakcji – zarówno na świeżym powietrzu, jak i w budynkach. Dzięki temu sprawdzi się niezależnie od pory roku oraz warunków atmosferycznych. Poniżej znajdziesz informacje na temat tego, jak sprawnie zorganizować wycieczkę, aby dobrze się bawić.

1. Wybierz dobry hotel

Planowanie wyjazdu zacznij od zarezerwowania hotelu. Warto rozważyć w tym wypadku hotel Lothus we Wrocławiu, który jest zlokalizowany blisko rynku, a także innych ciekawych atrakcji w mieście.

Jeśli już zarezerwujesz obiekt, możesz przystąpić do przygotowania wycieczki. Wybierając, w którym miejscu chcesz się zameldować, sprawdź przede wszystkim lokalizację i standard. Dopasuj je do swoich oczekiwań oraz budżetu, aby cieszyć się komfortowymi warunkami w trakcie odpoczynku.

2. Przygotuj plan wycieczki

Plan wycieczki ma kluczowe znaczenie przy tak krótkich wyjazdach. Czasu jest niewiele a rzeczy do zwiedzania całkiem dużo. Jeśli już masz hotel – Lothus lub inny, który odpowiada Twoim standardom – zdecyduj, czym pojedziecie, a także co chcecie zobaczyć. Jeśli wybieracie się samochodem, wybierz hotel z parkingiem we Wrocławiu, aby nie martwić się o to, gdzie zostawić auto.

Lista priorytetów pozwoli zaplanować, co zrobić w jaki dzień. Oczywiście pamiętaj, że chodzi nie tylko o zwiedzanie, ale i o wypoczynek. Warto więc założyć dosyć spore ramy czasowe na poszczególne atrakcje, aby nie musieć pospieszać bliskich.

Pamiętaj też, by w planie uwzględnić czas na spacer po ulicach i wokół starych kamienic. W ich trakcie rozglądajcie się wokół siebie – dzięki temu dostrzeżecie rzeźbione zdobienia, których we Wrocławiu jest naprawdę dużo.

3. Kup bilety

Na wyjeździe nie warto tracić czasu na stanie w kolejkach i ryzykowanie, że gdzieś się nie dostaniesz ze względu na limit miejsc. Zamiast tego kup bilety wcześniej – w ten sposób zaoszczędzisz cenny czas i unikniesz stresu. Ograniczysz też ryzyko związane z tym, że nie odwiedzisz niektórych miejsc przez brak motywacji. Kupiony bilet to zainwestowane środki, których nie warto tracić.

4. Spakuj wszystko, czego potrzebujesz

Podczas pakowania się pamiętaj o:

Weź też telefon, którym zrobisz pamiątkowe zdjęcia. Z pewnością po czasie będziesz do nich wracał z uśmiechem.

5. Zaznacz na mapie miejsca, które chcesz odwiedzić

Możesz tego dokonać na papierowej mapie lub w aplikacji. Zaznacz miejsca, które chcesz odwiedzić, i przygotuj całą trasę wycieczki. Dzięki temu nie będziesz musiał wracać z miejsca na miejsce – wszystko odwiedzisz po kolei.

Warto także zdecydować, co i gdzie chcesz zjeść. Najlepiej znaleźć lokale gastronomiczne na trasie zwiedzania, aby zaoszczędzić czas. Podróż z jednego końca miasta na drugi w celu odwiedzenia zaplanowanej restauracji zajmie zbyt dużo czasu.

Jeśli zdecydujesz się korzystać z papierowej mapy, możesz zaznaczać kolorowymi kartkami miejsca, które już odwiedziliście. To bardzo satysfakcjonujące i motywuje do dalszego zwiedzania. Podobny efekt osiągniesz, edytując w telefonie grafikę z mapą.

6. Baw się dobrze

Na wyjeździe nie chodzi tylko o zwiedzanie, ale i o dobrą zabawę. Wybierz dobry hotel dla rodzin z dziećmi we Wrocławiu, w którym odpoczniesz po całym dniu na mieście. Dzięki temu członkowie rodziny wypoczną i kolejnego dnia chętnie będą dalej zwiedzać lub pełni energii wrócą do codziennych obowiązków po miłym wyjeździe.

Dobrze zaplanowana wycieczka dopasowana do potrzeb i oczekiwań członków rodziny to klucz do udanego wypadu. W jego trakcie odpoczniecie, spędzicie razem czas, a także poznacie bliżej Wrocław – miasto, które warto zwiedzić niezależnie od tego, ile ma się lat.

Przykładowy plan rodzinnego wyjazdu do Wrocławia

Sobota:

 1. 8.00–9.00 – rodzinne śniadanie na rynku.
 2. 10.00–14.00 – spacer po rynku.
 3. 14.00–16.00 – zwiedzanie Hydropolis.
 4. 16.00–17.00 – obiad i zameldowanie w hotelu.
 5. 17.00–20.00 – wizyta w Aquaparku.
 6. 21.00 – kolacja, powrót do hotelu i odpoczynek.

Niedziela:

 1. 8.00 – pobudka i śniadanie w hotelu.
 2. 9.00–15.00 – zwiedzanie zoo.
 3. 15.00–16.00 – obiad
 4. 16.00–18.00 – zwiedzanie parków we Wrocławiu.
 5. 19.00 – kolacja i powrót do domu.

Plan możesz zmodyfikować i dopasować do potrzeb oraz gustu Twojej rodziny. Pamiętaj, że nie musisz sztywno trzymać się konkretnych godzin. Baw się dobrze i ciesz się rodzinnym czasem – atrakcje nie uciekną, a być może skłonią Was do kolejnej wizyty w mieście.