Rezerwuj

07.06.2023

Romantyczne oświadczyny we Wrocławiu – 5 ciekawych pomysłów

Wrocław zdecydowanie jest miastem, które sprzyja miłości. Zamierzasz poprosić swoją wybrankę o rękę, ale nie masz jeszcze pomysłu, jak to zrobić? Sprawdź nasze propozycje, dzięki którym ten dzień będzie dla Was wyjątkowy i z pewnością go nie zapomnicie. Poznaj też nasze podpowiedzi, dzięki którym będzie to najpiękniejszy dzień w życiu Twoim oraz Twojej ukochanej.

5 pomysłów na oświadczyny we Wrocławiu

Dopasuj propozycje oświadczyn do swojego gustu, a także do oczekiwań przyszłej narzeczonej. Dzięki temu ten dzień będzie wymarzony i piękny dla Was obojga, a po latach chętnie będziecie do niego wracać we wspomnieniach.

1. Romantyczna sceneria w hotelu

Ciekawym pomysłem na organizację zaręczyn jest przygotowanie romantycznej scenerii w pokoju hotelowym, np. w hotelu Lothus. Jak wygląda takie wydarzenie? Możecie zlecić wybranej firmie przygotowanie pokoju, które polega na dekoracji kwiatami lub balonami czy na dostarczeniu smacznego jedzenia. Całość może czekać na Was już w chwili przyjazdu, ale dla większego efektu z reguły robi się to po dniu pełnym atrakcji.

Możesz zabrać ukochaną na spacer i romantyczną kolację tak, aby niczego się nie spodziewała. Po wejściu do pokoju zastanie ona romantyczną scenerię, a Ty uklękniesz i zadasz to najważniejsze pytanie. Pamiętaj, że do takiej okazji najlepiej wybierać eleganckie hotele na Starym Mieście we Wrocławiu, jak np. Lothus. Wówczas całość będzie miała niezwykle podniosły charakter.

2. Intymna chwila w eleganckiej restauracji podczas weekendowego wyjazdu

Innym pomysłem na zaręczyny jest wyjazd na kilka dni do innego miasta. Wynajmij hotel na weekend w centrum Wrocławia tak, aby w pobliżu znajdowała się dobra restauracja. Zarezerwuj tam stolik, a wcześniej omów z obsługą swój pomysł.

Przyszłą narzeczoną poinformuj jedynie, że wybieracie się na kolację. Poproś też, by ubrała się elegancko i jednocześnie tak, aby czuła się jak najbardziej komfortowo. Po zjedzeniu kolacji, kiedy obsługa poda Wam deser i ulubione wino, uklęknij i zapytaj partnerkę, czy zostanie Twoją żoną.

3. Oświadczyny w otoczeniu roślin – Ogród Japoński

Jeśli wolisz bardziej intymne oświadczyny, w otoczeniu roślinności i spokoju, rozważ Ogród Japoński. To miejsce pełne uroku i romantycznych zakątków, wśród których na pewno znajdziesz taki, który będzie odpowiadał Twojej wizji.

Nie musisz z góry planować, w którym miejscu uklękniesz i zadasz partnerce pytanie. Możesz postawić w tym aspekcie na spontaniczność. Kiedy będziecie wspólnie przemierzać cały park i jakieś miejsce wywrze na Tobie szczególne wrażenie, zdecydujesz, jak chcesz się oświadczyć.

To ograniczy stres związany np. z tym, że oboje będziecie chcieli zwiedzać ogród w nieco inny sposób i nie dotrzecie na zaplanowane miejsce lub pójdziecie tam w nieodpowiednim momencie. Większa swoboda to mniejszy stres!

4. Zaręczyny na statku

Jeśli szukasz niestandardowego pomysłu na zaręczyny, możesz wynająć statek i oświadczyć się swojej wybrance na Odrze. Niektóre firmy oferują nawet możliwość wynajęcia atrakcji w postaci całej łódki dla Was, a podczas rejsu otrzymacie kolację serwowaną przez obsługę. Takie wydarzenie z pewnością sprawi, że Twoja narzeczona poczuje się doceniona i na zawsze zapamięta dzień, w którym zgodziła się, by zostać Twoją żoną.

Jeżeli zdecydujesz się na zaręczyny na statku, najpewniej nie będziesz miał przy sobie kwiatów, które dla wielu kobiet są ważnym symbolem oświadczyn. Zadbaj więc, aby w hotelu Lothus we Wrocławiu lub w innym wybranym obiekcie na Twoją ukochaną czekał bukiet dopasowany do okazji.

5. Oświadczyny na moście

Wrocław to miasto wielu mostów. Znajduje się ich tutaj ponad 100, a do tego na wielu ścieżkach spotkasz także kładki. To również ciekawe miejsce na zaręczyny. Szczególne wrażenie robi w tym wypadku Most Tumski nazywany też Mostem Zakochanych, na którym zwyczajowo zakochani wieszali kłódki ze swoimi imionami, a kluczyki, które je zamykają, wrzucali do rzeki. Obecnie jest to zakazane, jednak most nadal symbolizuje nierozerwalne więzi. W związku z tym jest dobrym miejscem na oświadczyny.

Który z pomysłów wybrać? To zależy od waszych preferencji. Warto jednak pamiętać, że to wyjątkowa chwila, która wymaga specjalnej oprawy i szczególnego zaangażowania.

O czym pamiętać podczas zaręczyn?

Podczas zaręczyn pamiętaj o:

Dzięki temu Wasze zaręczyny będą wyjątkowe i niezapomniane, a po latach chętnie będziecie do nich wracać.