Rezerwuj

15.11.2023

Co zobaczyć na pierwszej wizycie we Wrocławiu? Rekomendacje Hotelu Lothus

Na pierwszą wizytę warto wybrać hotel na rynku we Wrocławiu – ze względu na lokalizację sprzyjającą poznawaniu uroków miasta. Bliskie położenie Rynku Głównego i Placu Solnego sprawia, że czas we Wrocławiu upłynie bardzo przyjemnie i będzie łatwo odnaleźć drogę powrotną do hotelu. Zebraliśmy najbardziej charakterystyczne atrakcje Wrocławia na pierwszą wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska.

Weekend z rodziną we Wrocławiu

Lothus tohotel blisko rynku we Wrocławiu, skąd wszędzie jest blisko, dzięki czemu odwiedzicie miejsca, w których poczujecie wyjątkową atmosferę Wrocławia. Jeżeli jesteście tam pierwszy raz, prawdopodobnie nie znacie dobrze miasta ani rozkładu komunikacji miejskiej. Ze Starego Miasta możecie dotrzeć spacerem do atrakcji turystycznych, które trzeba koniecznie zobaczyć! Weekend to trochę za mało czasu, by poznać całe miasto. Warto jednak wyskoczyć poza Starówkę. Nieopodal hotelu Lothus na Placu Dominikańskim znajduje się węzeł komunikacyjny, z którego dostaniecie się do innych dzielnic i nieco oddalonych od Lothus Hotel parków miejskich, Hali Stulecia czy innych topowych atrakcji. Po dniu pełnym wrażeń miło będzie wrócić do komfortowo urządzonego pokoju z dobrze wyposażoną łazienką (znajduje się tam prysznic i wanna, niezbędne kosmetyki oraz akcesoria) i zrelaksować się przed drugim dniem wycieczki. Na rodzinny weekend we Wrocławiu sprawdzi się hotel blisko rynku!

Wrocławskie Krasnoludki

Wrocławskie Krasnale cieszą się sławą w Polsce i za granicą. Jednym z najpopularniejszych lokalnych krasnali jest Życzliwek. To promienne usposobiona postać, która niejednej osobie z pewnością poprawiła już nastrój. Tego jegomościa znajdziecie na rynku obok fontanny i ratusza. Hotel Lothus jest ulokowany przy ulicy Wita Stwosza, w ścisłym centrum miasta. Stamtąd do Rynku Głównego jest zaledwie kilkaset metrów, gdzie krasnale występują z największą częstotliwością! Dla gości Lothus Wrocław odnalezienie w jeden weekend wszystkich figurek to nie lada wyzwanie i wcale do tego nie zachęcamy! Obecnie jest ich około 900, rozlokowanych w różnych dzielnicach. Z hotelu na rynku we Wrocławiu możecie stopniowo odkrywać kolejne postacie rozmieszczone wzdłuż szlaków, które można przemierzać w drodze do poszczególnych zabytków. W odnalezieniu krasnali pomogą aplikacje na telefon lub wydrukowana mapa z centrum informacji miejskiej.

City tour po Wrocławiu e-samochodem z audio przewodnikiem

Wycieczka spod hotelu na rynku we Wrocławiu e-samochodem to opcja zwiedzania całego miasta w dwie godziny bez konieczności przemierzania ulic na piechotę. Kilka pojazdów elektrycznych gotowych zabrać Was na city tour jest zaparkowanych obok rynku. Istnieje możliwość ich rezerwacji on-line w dogodnym terminie. Hotel Lothus od tego miejsca (Centrum Informacji Turystycznej Wrocław, Rynek 14) dzieli zaledwie krótki spacer. Podczas wycieczki objazdowej zobaczycie w krótkim czasie najważniejsze zabytki Wrocławia, a na liście jest ich aż 30! Piesze zwiedzanie porównywalną trasą trwałoby około 6–7 godzin i wymagało większego zaangażowania. Elektryczne pojazdy zapewniają komfortowe zwiedzanie Wrocławia latem (otwarte burty, dach), jak i zimą, bez względu na pogodę i temperaturę panującą na dworze.

Lothus Wrocław – baza wypadowa do zwiedzania miasta

Hotel dla rodzin z dziećmi (Wrocław) to doskonała baza wypadowa do ZOO, Ogrodu Botanicznego czy jednego z wrocławskich parków. Mieszkańcy i turyści chętnie spacerują po terenie Hali Stulecia, przy której znajduje się słynna Pergola – piękne miejsce na zrobienie pamiątkowych zdjęć z Wrocławia. Możecie też zobaczyć Ostrów Tumski, odwiedzić mariny nad Odrą i wybrać się na rejs statkiem wycieczkowym lub dotrzeć na Wyspę Daliową, która w ostatnim czasie zyskała nowy wizerunek. Na wyspie pojawiły się pagórki z ozdobną roślinnością, upiększające krajobraz oraz NAWA – niezwykła rzeźba Oskara Zięty, która ma szansę stać się nowym symbolem miasta. Wrocław ma kilka wysp, jest położony nad Odrą i licznymi odnogami rzeki, dlatego w mieście mieści się ponad 100 mostów!

10 najczęściej odwiedzanych atrakcji Wrocławia:

Wrocław na City break solo

W Lothus Wrocław możesz zarezerwować wygodne pokoje 1- i 2-osobowe oraz rodzinne apartamenty. Miejsce to stwarza doskonałe warunki do wypoczynku zarówno jako hotel dla rodzin z dziećmi we Wrocławiu, jak i dla gości, którzy spędzają weekend w pojedynkę.

Wybór atrakcji dla singli jest ogromnym, a wiele zależy od tego, jak chcą spędzić wolny czas. W ciągu dnia warto zaplanować zwiedzanie Wrocławia, zakupy we wrocławskich galeriach handlowych lub chill out nad Odrą. We Wrocławiu na rynku można potańczyć do rytmów salsy lub odwiedzić jedno z najchętniej fotografowanych miejsc – Galerię Neon Side, która po zmierzchu staje się najlepszym tłem do robienia instagramowych fotek.