Rezerwuj

10.11.2023

Odkrywamy sportowe oblicze Wrocławia dla gości Hotelu Lothus

Hotel z parkingiem w centrum Wrocławia przyciąga zawodników i kibiców, którzy uczestniczą w najważniejszych wydarzeniach sportowych regionu. Sport i rekreacja odgrywają dużą rolę w życiu miejskim Wrocławia, który oferuje liczne możliwości uprawiania sportu zawodowo i amatorsko oraz aktywnego spędzania czasu wolnego, bez względu na poziom zaawansowania. We Wrocławiu znajdują się liczne obiekty sportowe, szlaki wodne, kryte hale, parki, pola golfowe i kluby, które zaspokoją potrzeby zarówno mieszkańców, jak i gości. Lothus Hotel Wrocław to idealna baza wypadowa na mecze i duże wydarzenia sportowe.

Kajak lub wycieczka statkiem – wodne atrakcje we Wrocławiu

Lothus Hotel Wrocław znajduje się niedaleko Odry nadającej ton całemu miastu. Przepiękne położenie Wrocławia przy sieci szlaków wodnych, które tworzy dorzecze Odry, sprawia, że sporty wodne są tam popularnymi aktywnościami fizycznymi. Można tam uprawiać kajakarstwo, żeglarstwo czy wioślarstwo, a nawet wynająć statek i urządzić imprezę. Wrocławski Wyspa Słodowa i Jaz Dmowski to popularne miejsca do rozpoczęcia przygody na wodzie. Na zaawansowanych wodniaków i właścicieli łodzi motorowych czekają znakomicie przygotowane przystanie.

Wrocławskie mariny to obowiązkowy przystanek na turystycznej mapie miasta jako miejsca z niespotykanym klimatem i atrakcjami, które są dostępne dla każdego. Kilka ostatnich sezonów pokazuje, że Wrocław stał się miejscem spotkań nie tylko na Rynku Starego Miasta, ale też nad rzeką. Stolica Dolnego Śląska docenia zalety Odry, podejmując nad wodą coraz to nowe inwestycje. W minionych latach do powszechnego użytku oddano przystanie oraz mariny, zlokalizowane w centrum miasta i na jego obrzeżach.

Lubisz sporty wodne? Odwiedź mariny we Wrocławiu

Lothus Wrocław poleca gościom m.in. Przystań Zwierzyniecką, gdzie są organizowane rejsy wycieczkowe i możliwe jest wynajęcie statku na organizację imprez okolicznościowych lub bankietów. W czasie letnim dodatkowo przy przystani tworzona jest plaża (użytkownicy mają do dyspozycji leżaki), a w wakacyjne weekendy zamienia się w kino letnie.

Gdzie można popływać kajakiem we Wrocławiu?

Maratony i imprezy biegowe we Wrocławiu

Wśród gości Hotelu Lothus przy Placu Dominikańskim we Wrocławiu są miłośnicy biegów miejskich na długi dystans. Wrocław jest organizatorem wielu maratonów i półmaratonów miejskich, zarówno dla amatorów, jak i zawodowców. Szczególnie popularny był Wrocław Maraton, który przyciągał setki biegaczy z całej Polski i zagranicy, ale obecnie organizacja tej cyklicznej imprezy została zawieszona na czas nieokreślony. Dużą popularnością cieszy się natomiast nocny półmaraton organizowany w czerwcu. W tym roku na mecie zameldowało się ponad 8000 zawodników!

Wrocławskie parki i bulwary mają doskonałe trasy do trenowania biegania i rekreacyjnego joggingu. Sportowcy planujący udział w imprezach biegowych mają więc gdzie trenować i zaaklimatyzować się do warunków panujących w mieście. Lothus Wrocław zaprasza uczestników, którzy znajdą w hotelu wygodne miejsce do zregenerowania swoich sił. Komfortowe łóżka oraz łazienka wyposażona w prysznic i wannę zapewnia relaks przed i po zawodach. Na gości czeka też pożywne śniadanie w formie bufetu, które jest wliczone w cenę pobytu.

Pola golfowe i widowiskowe turnieje golfa Hotel z parkingiem Wrocław – Stare Miasto oferuje amatorom gry golfa pokoje jedno- i dwuosobowe, a także wygodnie wyposażone rodzinne pokoje z łazienką, wanną i prysznicem. Wrocław i okoliczne miejscowości to ważne miejsca na golfowej mapie Polski. Rozwinięta infrastruktura golfowa, pola golfowe, driving range (strzelnice) i kluby, przyciąga graczy na liczne turnieje oraz grę towarzyską. Początkujący miłośnicy golfa w ciągu 10 godzin praktycznej nauki mogą pod okiem trenera wyrobić Zieloną kartę i dzięki temu uzyskać dostęp do najlepszych pól golfowych na całym świecie. Zakwaterowanie na golfowe wyjazdy oferuje Lothus Wrocław!