Rezerwuj

13.11.2023

Co zobaczyć w okolicy Wrocławia – najlepsze atrakcje Dolnego Śląska

Eleganckie hotele na Starym Mieście we Wrocławiu zapewniają dostęp do miejskich atrakcji, a także znakomitą komunikację z innymi dzielnicami. Jeżeli wybierzesz Lothus Wrocław, zyskasz doskonałą bazę wypadową do zwiedzania miasta i okolic w ciągu dnia, a wieczorem możecie się wybrać na kolację do restauracji na rynku lub np. na koncert. Hotel dysponuje również wygodnym parkingiem dla zmotoryzowanych gości. Masz ochotę na aktywny weekend? Wybierz się do stolicy Dolnego Śląska na eksplorowanie okolicy!

Wycieczka do zamku z noclegiem we Wrocławiu

Wrocław to zachwycające, nowoczesne i romantyczne miasto w sercu Dolnego Śląska. Cały region przyciąga rzesze turystów mikroklimatem, pięknymi zamkami, pałacami oraz licznymi atrakcjami. Podczas pobytu na Dolnym Śląsku nie sposób się nudzić, a na każdym kroku czeka nowa atrakcja. Lothus Wrocław proponuje swoim gościom kilka pomysłów na weekend w okolicach Wrocławia.

W odległości 25 km od Wrocławia, w Wojnowicach, znajduje się zamek na wodzie. To jeden z nielicznych ocalałych jeszcze w Europie zamków nawodnych, dlatego z pewnością warto go zobaczyć. Historia zamku sięga bardzo dawnych czasów – pierwszy etap przebudowy zamku miał miejsce w 1513 roku! W niedalekiej odległości od Wrocławia można więc zobaczyć unikatowy na skalę europejską projekt architektoniczny z minionej epoki, zwiedzić zamek, skorzystać z wykwintnej restauracji i spędzić przyjemnie czas na łonie natury.

Dolny Śląsk oferuje turystom wiele ciekawych zabytkowych budowli z atrakcjami przygotowanymi dla gości. Czekają tam piękne zakątki, niezwykłe zabytki oraz miejsca, które budują rodzinne wspomnienia. Każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie – rodziny z dziećmi, para zakochanych czy seniorzy odkrywający uroki życia na emeryturze. Jeżeli jesteście we Wrocławiu i macie trochę wolnego czasu, zwiedzajcie Dolny Śląsk, bo naprawdę warto!

Zamki i pałace w okolicy Wrocławia

Średniowieczne miasto na Dolnym Śląsku

Cenne zabytki Legnicy potwierdzają średniowieczne pochodzenia miasta. Największe skupisko starodawnych budowli znajduje się na rynku, wokół którego nie brak pięknych kamienic i urokliwych zakątków. Z pewnością warto też zajrzeć do Zamku Piastowskiego, z którego strzela w górę wieża z tarasem widokowym. W miasteczku trzeba obejrzeć barokowy gmach Akademii Rycerskiej oraz kościół św. Jana Chrzciciela z Mauzoleum Piastów. Ogromne wrażenie na turystach robi gmach starego ratusza i sąsiadujące z nim śledziowe kamieniczki. Goście hotelu Lothus, pasjonujący się historią, znajdą w Legnicy ciekawe materiały do zgłębienia przeszłości. W Muzeum Bitwy Legnickiej zgromadzono wiele ciekawych wiadomości na temat wydarzeń z 1241 roku oraz o księciu Henryku Pobożnym.

Wieczór na Starym Mieście we Wrocławiu

Po dniu pełnym atrakcji przyjemnie będzie usiąść w zacisznej restauracji blisko Lothus Hotel. Rezerwując elegancki hotel na Starym Mieście we Wrocławiu, zyskujesz nieograniczony dostęp do najlepszych lokali, które serwują kuchnię śródziemnomorską, indyjską, sushi, grill, jedzenie meksykańskie, wegetariańskie, wege, a także tradycyjne polskie dania. Przy Rynku Głównym, a także przy uliczkach Starego Miasta znajdziesz ogromny wybór restauracji z bogatą kartą win. Dolny Śląsk to stolica polskiego winiarstwa, więc pobyt tam jest znakomitą okazją do spróbowania lokalnych trunków.

Pomysły na spędzenie samotnego wieczoru we Wrocławiu

Co można robić wieczorem w pojedynkę we Wrocławiu? Wybór atrakcji jest naprawdę ogromnym, a wiele zależy od tego, jak chcesz spędzić wolny czas. Jeśli lubisz zakupy, sklepy w galeriach handlowych są otwarte do późnego wieczoru i nie brakuje tam również miejsc, w których można się rozerwać. Innym pomysłem jest udanie się do jednego z wrocławskich teatrów lub kupienie biletu na kabaret. Fani harmonijnych dźwięków chętnie wybiorą zaś koncert z muzyką na żywo w ulubionym gatunku. We Wrocławiu na rynku można potańczyć do rytmów salsy w klubie prowadzonym przez znanego kubańskiego muzyka lub odwiedzić jedno z najbardziej fotogenicznych miejsc – Galerię Neon Side, która po zmierzchu robi piorunujące wrażenie.