Rezerwuj

10.07.2023

Jak spędzić czas z dziećmi we Wrocławiu – najlepsze atrakcje i zabawy

Lothus to wygodny hotel dla rodzin z dziećmi na Starym Mieście we Wrocławiu, w którym warto zaplanować rodzinny weekend. W stolicy Dolnego Śląska dużo się dzieje o każdej porze roku, a większość wydarzeń koncentruje się przy Rynku Głównym. Hotel trzygwiazdkowy Lothus Wrocław zapewnia dobrze wyposażone rodzinne pokoje, śniadania wliczone w cenę pobytu i wspaniałe sąsiedztwo największych atrakcji w mieście! Jak spędzić czas z dziećmi we Wrocławiu?

Rynek Główny – jeden z największych placów miejskich w Europie!

Jeżeli wybierzesz na miejsce pobytu Lothus – hotel dla rodzin z dziećmi w centrum Wrocławia tylko kilka kroków będzie dzielić Was od licznych atrakcji. Stare Miasto jest pełne zabytków, katedr, kościołów i innych budowli sakralnych oraz różnych gmachów, które odegrały znaczącą rolę w historii i zostały wpisane do rejestru zabytków. Główna atrakcja Wrocławia to ogromny Rynek, który ma 3,8 hektara i jest jednym z największych w Europie. Rodzinny weekend we Wrocławiu warto zaplanować na świeżym powietrzu, jeśli tylko pogoda na to pozwala.

Do rynku prowadzi aż dziesięć ulic, a to gotowy plan na spacer historyczny po Starym Mieście dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Maluchy nie lubią pokonywać długich dystansów na piechotę, dlatego rodziny często korzystają z wycieczek elektrycznym samochodem z audioprzewodnikiem. To dobre rozwiązanie zarówno w letnie upały, jak i w chłodniejsze miesiące.

Wycieczka e-samochodem po Wrocławiu

Lothus Hotel Wrocław Stare Miasto znajduje się obok punktu informacji turystycznej, który organizuje przejazdy. Na wycieczkę objazdową trzeba przeznaczyć dwie godziny, bo tyle właśnie trwa pokonanie trasy ułożonej tak, by jak najlepiej zwiedzić miasto.

Wycieczka e-samochodem to znakomity wybór dla mniejszej grupy turystów lub jednej czy dwóch rodzin z dziećmi. Auta parkują obok rynku przy ul. Św. Mikołaja (północno-zachodni narożnik). Istnieje możliwość wygodnej rezerwacji online w wybranym terminie. Hotel Lothus od miejsca zbiórki (Centrum Informacji Turystycznej Wrocław, Rynek 14) dzieli krótki spacer.

Na wycieczce elektrycznym samochodem zobaczycie najważniejsze zabytki Wrocławia, a na liście jest ich aż 30! Dla porównania, aby zwiedzić tyle atrakcji, spacerując po mieście, trzeba przeznaczyć do 7 godzin. Elektryczne mini busiki są przystosowane do komfortowego i szybkiego zwiedzania Wrocławia latem (otwarte burty, dach), jak i zimą (wyposażone w ciepłe koce dla klientów). Po takiej wycieczce można się udać na lody, pyszne ciasto lub inny deser do jednej z klimatycznych cukierni na Starym Mieście.

Wrocławskie cukiernie i restauracje z placem zabaw dla dzieci

Gościom hotelu dla rodzin z dziećmi warto zarekomendować kawiarnie i restauracje przyjazne dzieciom. Niektóre lokale cieszą się dużą popularnością, szczególnie wśród rodziców przedszkolaków. Idea takiego miejsca polega na tym, że dorośli mogą się relaksować przy ulubionej kawie lub innym napoju, a dzieci pozostające w zasięgu wzroku odkrywają atrakcje w kąciku zabaw. Miejsce do zabawy jest wyposażone w klocki, puzzle, kolorowanki i inne zabawki dopasowane do ich wieku. Cała magia polega na odkrywaniu nowych zabawek – w każdej kawiarni jest inaczej zaaranżowany kącik zabaw dla maluchów.

Oto kilka rekomendacji dla gości Lothus Hotel na podstawie opinii użytkowników:

Wrocławskie ZOO, Ogród Japoński i parki 

Wygodny hotel dla rodzin z dziećmi na Starym Mieście we Wrocławiu to idealna baza wypadowa do poznawania okolicy. Spacerując wrocławską promenadą, warto zajrzeć do Parku Staromiejskiego, tym bardziej że Hotel Lothus dzieli tylko 750 m od tego spokojnego miejsca tonącego w zieleni. Starodrzew parku przyciąga wielbicieli przechadzki zacienionymi alejkami, która daje wytchnienie w czasie letnich upałów.

Ogród Staromiejski przyciąga maluchy wspaniałą klasyczną karuzelą z drewnianymi białymi konikami i gondolami. Przejażdżka trwa zaledwie 3 minuty, ale to wystarczy, by świat malca zawirował, a rodzice zdążyli zrobić ładne instagramowe zdjęcia. Z atrakcji na świeżym powietrzu polecamy również wrocławskie ZOO i starannie zaprojektowany Ogród Japoński. Na pewno nie będziecie się nudzić!