Rezerwuj

05.03.2024

Majówka 2024 we Wrocławiu

Majówka, czyli długi weekend majowy, zbliża się wielkimi krokami. To doskonała okazja do relaksu, rozrywki, wyjazdów i zwiedzania. Wrocław, jako jedno z najpiękniejszych miast Polski, oferuje liczne niezapomniane atrakcje i wydarzenia, które sprawią, że tegoroczna majówka będzie niezapomniana. Dowiedz się, w jakich wydarzeniach na Dolnym Śląsku warto wziąć udział podczas tego świątecznego weekendu.

Majówka 2024 z plejadą gwiazd polskiego rocka

Wrocławski festiwal 3-majówka to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych, jakie odbywają się w Polsce podczas majówki. Co roku w długi majowy weekend występują tu zespoły grające hity z czołówek list przebojów, a także weterani sceny rockowej oraz nowe, wschodzące gwiazdy. W tym roku muzyczne święto rozpocznie się 1 maja i potrwa aż do późnej nocy z 3 na 4 maja. Podobnie jak w poprzednich latach, impreza odbędzie się na pięknych terenach Pergoli, znajdujących się w kompleksie wrocławskiej Hali Stulecia. Koncerty zaproszonych artystów będą miały miejsce na dwóch głównych scenach: plenerowej na Pergoli, obok największej fontanny multimedialnej w Polsce, oraz w imponującej Hali Stulecia, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Powstanie także trzecia scena, na której będzie dominować muzyka świata, czyli world music. Po zmroku wszyscy uczestnicy będą mieć okazję bawić się na największym nocnym silent disco. Do tej pory organizator potwierdził udział następujących wykonawców:

W najbliższym czasie organizator poda nazwy kolejnych wykonawców, którzy pojawią się na imprezie. Od kilku lat majówkowa zabawa jest połączona z Gitarowym Rekordem Świata — wydarzeniem, które tradycyjnie odbywa się 1 maja. W ubiegłym roku na wrocławskim rynku zjawiło się jednocześnie aż 7967 gitarzystów! Wspólnie wykonali utwór Hey Joe Jimiego Hendrixa. W tegorocznym wydaniu organizator ma nadzieję na jeszcze większą liczbę uczestników! Właśnie dlatego już dziś zaprasza do uczestnictwa w tym pierwszomajowym święcie gitary i wspólnego stworzenia największej gitarowej orkiestry świata. Jeśli masz gitarę i znasz pięć podstawowych akordów (C, G, D, A, E) potrzebnych do zagrania tego słynnego utworu, zapisz się na wydarzenie. Zroisz to na stronie 3-majowka.pl. Do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar: akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dopuszczalne są również mandoliny, banjo i ukulele. Bilety i karnety na 3-majówkę we Wrocławiu są dostępne w sprzedaży online. Możesz dokonać zakupu już teraz! Masz do wyboru kilka opcji:

Rynek — serce Wrocławia

Wybierając się na majówkę do Wrocławia, warto odwiedzić miejski rynek. To nie tylko centralny punkt miasta, ale także miejsce, gdzie skupia się wiele wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. W majówkę ożywa jeszcze bardziej. Możesz tu spędzić czas na relaksującym spacerze, podziwiając kolorowe kamienice czy fontannę Zdrój. Dodatkową atrakcją są liczne stragany z rękodziełem, regionalnymi przysmakami oraz artykułami artystycznymi. Nie brakuje także miejsc, gdzie można skosztować lokalnej kuchni. Rynek we Wrocławiu to naprawdę wyjątkowe miejsce, któremu warto poświęcić trochę czasu. Oto najważniejsze miejsca, które trzeba zobaczyć:

Ostrów Tumski

Ostrów Tumski to najstarsza część Wrocławia, która jest dziś jedną z jego największych atrakcji turystycznych, przyciągającą wielu zwiedzających. Spacerując wąskimi uliczkami, można poczuć klimat średniowiecznego miasta. W majówkę warto odwiedzić tutejszą katedrę, z której wieży rozpościera się zachwycający widok Wrocławia. Ostrów Tumski to także miejsce, gdzie odbywają się liczne koncerty, wystawy i inne wydarzenia kulturalne. Jest położony na północny wschód od wrocławskiego rynku. Dotarcie tu spacerem z centrum zajmuje około 20 minut (przez plac Nowy Targ i wyspę Piasek).

Mostem Tumskim można się dostać na ulicę Katedralną i stąd rozpocząć zwiedzanie. Most Tumski to jeden z najpopularniejszych zabytków na Ostrowie Tumskim. Został wybudowany w 1889 roku w celu połączenia dwóch części miasta: kościelnej i świeckiej. Ta imponująca stalowa konstrukcja mierzy około 52 metry długości i niemal 7 metrów szerokości. Bezpośrednio przy moście, po stronie wyspy, znajdują się dwie rzeźby: pierwsza z nich przedstawia świętą Jadwigę, a druga świętego Jana Chrzciciela, który jest patronem wrocławskiej archikatedry. Most Tumski, znany także jako most Zakochanych, to miejsce, które przyciąga pary pragnące uwiecznić swoją miłość. To symboliczne miejsce, gdzie zakochani wieszają kłódki z wyrytymi inicjałami, a następnie wrzucają klucze w odmęty Odry. To idealne miejsce na romantyczne spacery, ponieważ otoczenie mostu, jego architektura i pobliskie budynki tworzą atmosferę niczym z bajki.

Hotel w centrum Wrocławia na majówkę

Majówka to w Polsce jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów, jako że często idzie w parze z długim weekendem. Warto zatem rozważyć rezerwację noclegów już teraz. Najlepszą opcją będzie hotel z parkingiem Wrocław — na przykład Hotel Lothus. Centralne położenie hotelu umożliwi Ci łatwy dostęp do najważniejszych atrakcji turystycznych, a dzięki parkingowi nie musisz się martwić, gdzie zostawisz auto. Wrocław to miasto o bogatej historii i kulturze, a spacer po jego urokliwych uliczkach pozwoli Ci odkryć wiele fascynujących zakątków. Bliskość hotelu do Rynku czy Ostrowa Tumskiego sprawi, że będziesz w stanie cieszyć się pięknem zabytków bez konieczności długich dojazdów. Właśnie dlatego hotel 3-gwiazdkowy w centrum Wrocławia to idealny wybór. Hotel Lothus Wrocław jest usytuowany w samym sercu Starego Miasta. Do dyspozycji ma aż 76 pokoi: jednoosobowych, dwuosobowych i rodzinnych z osobnymi sypialniami. Wszystkie są urządzone niezwykle stylowo i elegancko. Wejdź na stronę obiektu i przekonaj się na własnej skórze!