Rezerwuj

13.07.2023

Lipiec 2023 we Wrocławiu – najciekawsze wydarzenia i atrakcje

Hotel dla rodzin z dziećmi we Wrocławiu blisko Starego Rynku to miejsce, w którym warto spędzić kilka dni latem. W centrum znajdziesz wiele atrakcji organizowanych dla mieszkańców i turystów oraz zabytki i ważne historycznie miejsca, które warto pokazać dzieciom. Hotel Lothus zaprasza gości do Wrocławia na eksplorowanie miasta i udział w najlepszych imprezach, które są organizowane tylko tutaj!

Hotel z parkingiem w centrum Wrocławia

Hotel Lothus z parkingiem będzie doskonałą bazą wypadową do zwiedzania miasta i okolic – wieczorem warto wybrać się na kolację i wino do restauracji na rynku lub na koncerty jazzowe, dzięki którym zdecydowanie nikt nie będzie się nudził. Wybierz opcję, która najbardziej Ci odpowiada i zaplanuj pobyt w hotelu Lothus Wrocław, aby zagwarantować sobie idealne miejsce na aktywny wypoczynek.

Lipiec we Wrocławiu zapowiada się fantastycznie!

Lipiec to środek lata, ciepłe długie dni i krótkie gorące noce. Ten miesiąc ma w sobie wiele uroku i daje wyjątkową przestrzeń do cieszenia się życiem. Lato oferuje swobodę przebywania na świeżym powietrzu zarówno dzieciom, które uwielbiają zabawy, jak i dorosłym, chcącym nadrobić życie towarzyskie, kulturalne i relacje w związku. W tym czasie warto korzystać przede wszystkim z plenerowych atrakcji, których we Wrocławiu nie brakuje.

Poznaj kalendarz letnich wydarzeń, wybierz kilka najciekawszych propozycji i zaplanuj weekend we Wrocławiu razem z rodziną lub przyjaciółmi.

Jazzowe plany na lipiec – Vertigo Summer Jazz Festival

Fani jazzu zjeżdżają się w lipcu do Wrocławia na coroczne wydarzenie z muzyką improwizowaną na żywo. W tym roku Vertigo Summer Jazz Festival odbywa się od 1 do 31 lipca. W wydarzeniu biorą udział zarówno polscy, jak i międzynarodowi artyści. Niepowtarzalny klimat koncertów w niebanalnych lokalizacjach na plaży, w parku czy na wyspie pobudza wyobraźnię – tego możesz się spodziewać po plenerowych koncertach, które są główną atrakcją festiwalu.

Program obejmuje koncerty w różnych miejscach Wrocławia m.in.:

Warto zarezerwować wcześniej hotel z parkingiem, ponieważ Wrocław staje się w lipcu jazzową mekką dla licznych fanów muzyki na żywo i o dobre miejsca może być nieco trudniej niż w inne miesiące w ciągu roku. W trakcie wydarzenia będzie okazja do posłuchania ulubionych artystów i poszerzenia swoich muzycznych horyzontów o nazwiska nowych wykonawców, grających jazzowe standardy. Festiwal promuje polskich i międzynarodowych muzyków, których organizatorzy zapraszają z całego świata.

Wrocław – idealne miejsce na rodzinne wakacje

Jeżeli wybierzesz na miejsce pobytu Lothus – hotel dla rodzin z dziećmi, znajdujący się we Wrocławiu na Placu Dominikańskim, to tylko kilka kroków będzie dzieliło Was od licznych zabytków i znamienitych budowli sakralnych, które odegrały znaczącą rolę w historii Europy.

Główna atrakcja Wrocławia to ogromny rynek, który ma 3,8 hektara i jest jednym z największych w Polsce. Do rynku prowadzi aż dziesięć ulic – po dwie w każdym narożniku:

Przy każdej uliczce znajdują się zabytkowe kamienice, o każdej z nich można opowiedzieć ciekawą historię, łączącą się z wielkimi, europejskimi rodami. Przed Wami najciekawsze atrakcje Wrocławia – warto zobaczyć jak najwięcej!

Wrocław e-samochodem z audioprzewodnikiem

Dwugodzinna wycieczka e-samochodem może stanowić ciekawą propozycję dla mniejszej grupy turystów lub jednej czy dwóch rodzin z dziećmi. Kilka pojazdów elektrycznych parkuje najczęściej obok rynku przy ul. Św. Mikołaja (północno-zachodni narożnik). Istnieje możliwość rezerwacji on-line w dogodnym dla wszystkich terminie. Hotel Lothus od miejsca zbiórki (Centrum Informacji Turystycznej Wrocław, Rynek 14) dzieli zaledwie krótki spacer. Podczas wycieczki objazdowej elektrycznym samochodem można zobaczyć w krótszym czasie najważniejsze zabytki Wrocławia, a na liście jest ich aż 30! Piesze zwiedzanie porównywalną trasą trwałoby około 6–7 godzin i wymagało o wiele większego wysiłku oraz zaangażowania.

Elektryczne vany są przystosowane do komfortowego zwiedzania Wrocławia zarówno latem (otwarte burty, dach), jak i zimą – bez względu na pogodę i temperaturę panującą na zewnątrz.

Festiwal Kultury Żydowskiej Simcha

Listę wydarzeń kulturalnych w lipcu zamyka festiwal poświęcony kulturze i tradycjom żydowskim. W 2023 roku wydarzenie odbywa się pomiędzy 29 lipca a 4 sierpnia. W tym czasie, w różnych miejscach w mieście, odbywają się wystawy kulturalne i pokazy filmów, koncerty, popisy kulinarne i spotkania taneczne. Jeśli lubisz dobre jedzenie, sztukę i dialog międzykulturowy w stolicy Dolnego Śląska, koniecznie odwiedź festiwal Simcha we Wrocławiu.