Rezerwuj

14.11.2023

Najbardziej fotogeniczne miejsca we Wrocławiu – rekomendacje dla gości hotelu Lothus

Galeria Neonów i muralowe podwórka przy ul. Roosevelta to zdaniem twórców internetowych najlepsze tła do zdjęć instagramowych we Wrocławiu. Piękne zdjęcia z wodospadami, oczkami wodnymi i egzotyczną roślinnością wychodzą bardzo dobrze w Parku Japońskim, a sławę najbardziej fotogenicznego zaułka na Starym Mieście zdobyła ulica Malarska, która znajduje się w odległości 3 minut spacerem od hotelu Lothus Wrocław. Jeśli odwiedzasz nasz hotel, nie zmarnuj okazji! Piękne zdjęcia będą niezapomnianymi pamiątkami z pobytu we Wrocławiu, dlatego warto poszukać miejsc, które będą wyglądać na zdjęciach niezwykle efektownie!

Gdzie zrobić najlepsze zdjęcia we Wrocławiu?

Spacer po rynku stanowi okazję do zrobienia zdjęć, ale nie będą to widoki, którymi zaskoczysz znajomych w mediach społecznościowych. Stolica Dolnego Śląska oferuje znacznie więcej, a co ciekawe, jest uważana za jedno z najbardziej malowniczych miast w Polsce ze względu na położenie nad Odrą, sieć kanałów rzecznych i liczne urocze zakątki z wodą w tle. Trudno się dziwić, że metropolia przyciąga fotografów i filmowców z całego świata, którzy szukają najlepszych ujęć. Lothus Wrocław jest położony w pobliżu miejsc uznawanych za najlepsze tła do zdjęć na Instagramie. Trzeba przyznać, że internet ożywia się na widok zdjęć zrobionych w szczególnych lokalizacjach malowniczego Wrocławia.

10 miejsc na najbardziej instagramowe zdjęcia we Wrocławiu:

Pergola przy Hali Stulecia – miejsce nie tylko dla zakochanych

Lothus to hotel dla rodzin, które chcą odwiedzić Wrocław i zobaczyć najpiękniejsze miejsca w mieście. Ze względu na znakomite połączenia komunikacją miejską swobodnie przemieścicie się do każdej dzielnicy Wrocławia. Urocze zdjęcia rozbieganych dzieci wychodzą pod pergolą przy Hali Stulecia. To miejsce przyciąga nie tylko ze względu na możliwość zrobienia wspaniałych ujęć. Hala Stulecia wraz z otaczającym ją terenem kusi mieszkańców i turystów ze względu na liczne imprezy, koncerty i atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi. Można tam spędzić czas z rodziną, przyjaciółmi, a także w pojedynkę. Pergola przy Hali Stulecia to jedno z najlepszych miejsc na piękne zdjęcia, które budują trwałe wspomnienia z pobytu we Wrocławiu.

Plenery zdjęciowe dla zakochanych we Wrocławiu

Hotel na wrocławskim rynku często wybierają narzeczeni, którzy szukają romantycznego miejsca np. na oświadczyny. Zakochanym podpowiadamy, gdzie stworzyć najlepsze zdjęcia – z jedynym w swoim rodzaju klimatem. W Ogrodzie Japońskim od kwietnia do października warto urządzić plenerową sesję z fotografem lub zrobić urocze selfie. W kadrze znajdą się mostki, strumyki, wodospad, a piękne zdjęcia wychodzą w słoneczny dzień, zamglone poranki i o zachodzie słońca, choć warto wziąć pod uwagę, że o godzinie 19.00 bramy do ogrodu już się zamykają. W weekendy i świąteczne dni jest znaczny ruch, ale w dni powszednie na pewno znajdzie się malownicze i bardzo spokojne miejsce. Najciekawszy okres na sesję zdjęciową to pora kwitnienia różaneczników przypadająca na maj. Jesienne kolory malują się na drzewach już we wrześniu, a ogród jest czynny do października.

Street Art we Wrocławiu

Z hotelu na wrocławskim rynku łatwo przedostać się do innych dzielnic miasta, w których także dużo się dzieje. Po zwiedzaniu starówki, zaułków i zabytkowych kamieniczek przyjemność sprawi odwiedzenie Galerii Neonów lub podwórka przy ul. Roosevelta, które są ozdabiane ulicznymi muralami. Nowoczesna rzeźba na Wyspie Daliowej to doskonały plener do zdjęć i nie tak licznie uczęszczany, jak Ratusz, Rynek Główny czy Ostrów Tumski. Zapraszamy!