Rezerwuj

06.07.2023

Najpiękniejsze parki i ogrody we Wrocławiu – idealne miejsca na relaks i piknik

Miłośnicy luksusowego, miejskiego odpoczynku chętnie wybierają komfortowe pokoje i liczne udogodnienia, jakie proponują zabytkowe hotele na Starym Mieście. Wrocław to idealne miejsce na weekend, relaksujący wyjazd z rodziną czy łączenie spraw biznesowych z kilkudniowym zwiedzaniem miasta. Zarezerwuj hotel w centrum Wrocławia i ciesz się pięknie zaaranżowanymi plenerami, przygotowanymi przez gościnnych gospodarzy dla mieszkańców i turystów.

Gdzie na piknik we Wrocławiu?

Pobyt w hotelu w centrum miasta umożliwia zarówno skorzystanie z bogatego menu restauracji hotelowej dla gości, jak i wyskoczenie na lunch do pobliskiego bistro lub wyjście do jednej z restauracji położonej blisko Starego Rynku. W ciepły letni dzień warto zaplanować czas wśród zieleni, w cieniu drzew lub nad rzeką. Zorganizowanie pikniku w parku będzie doskonałą propozycją dla pary podczas romantycznego wyjazdu. W okolicy Hotelu Lothus znajduje się wiele pięknych miejsc, w których można powiedzieć sobie „tak”, a miasto Wrocław jest popularnym miejscem zaręczyn.

Park Szczytnicki – topowa lokalizacja na piknik z rodziną

Pierwsze miejsce, które przychodzi na myśl o pikniku na trawie to Park Szczytnicki. Największy obszar zielony w mieście oferuje dużo przestrzeni na romantyczny piknik we dwoje, biesiadowanie ze znajomymi nad brzegiem jeziora czy rodzinny piknik z dziećmi. Park znajduje się w odległości około 3,5 km od Hotelu Lothus Wrocław, a najkrótsza trasa prowadzi przez Plac Grunwaldzki.

Wrocław to miasto pełne pięknych parków, ogrodów i doskonale utrzymanych terenów zielonych. Nietrudno znaleźć tu miejsce na piknik z rodziną i przyjaciółmi, zwłaszcza w ciepłe i słoneczne weekendy w lipcu i sierpniu, a nawet we wrześniu.

Miejsca na piknik we Wrocławiu w okolicy Hotelu Lothus

Ogród Staromiejski z klasyczną karuzelą

Zabytkowe hotele na Starym Mieście we Wrocławiu to idealna baza wypadowa do poznawania okolicy. Spacerując wrocławską promenadą, warto zajrzeć do Ogrodu Staromiejskiego, obok którego znajduje się Teatr Lalek w Parku im. Mikołaja Kopernika. Hotel Lothus dzieli tylko 750 m od tego pięknego i spokojnego ogrodu tonącego w zieleni. Starodrzew parku przyciąga miłośników przechadzek zacienionymi alejkami, które dają wytchnienie od letnich upałów. Schronienie znalazły tu również ptaki, m.in. słowiki, kosy i zięby.

To zielone, zadbane miejsce w centrum miasta spodoba się wielbicielom spokojnego relaksu, a także rodzinom, szukającym miejsca przyjaznego dla dzieci. Ogród Staromiejski przyciąga maluchów wspaniałą klasyczną karuzelą z drewnianymi, białymi konikami i wygodnymi gondolami. Elektrycznie napędzaną karuzelę zdobią ręcznie wykonane grafiki, przedstawiające wrocławskie zabytki. Przejażdżka trwa zaledwie 3 minuty, ale to wystarczy, by cały dziecięcy świat zawirował, a rodzice zdążyli zrobić zdjęcia.

Plac zabaw dla małych dzieci w Parku Mikołaja Kopernika

Kręcąca atrakcja została ustawiona tuż obok nowoczesnego, kolorowego placu zabaw dla dzieci ze zjeżdżalniami i huśtawkami. Nawierzchnia miejsca do zabawy wykonana z gumowanej, miękkiej wykładziny zapewnia bezpieczeństwo nawet najmłodszym dzieciom, którym często zdarza się przewrócić. Sprawdź więcej  HYPERLINK „https://lothuswroclaw.pl/5-miejsc-ktore-musisz-odwiedzic-z-dzieckiem-we-wroclawiu/”atrakcji dla dzieci rekomendowanych gościom przez Hotel Lothus Wrocław!

Lothus to hotel w centrum Wrocławia, który zapewnia perfekcyjne warunki do relaksu o każdej porze roku. Wolny czas w letnie dni najprzyjemniej spędzić w cieniu rozłożystych drzew lub nad wodą. Zarezerwuj nocleg, przyjedź i przekonaj się, jak miło spędza się czas wolny we Wrocławiu!